اخبار و مقالات صنعت

قیمت ارز و سکه

دلار: ۴,۰۲۲ تومان
یورو: ۴,۷۹۵ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۳۱۳,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۲,۸۶۰ تومان

تست کامیون مفهومی ولوو با قوای هیبریدی

کد مطلب: 114495
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۳۶
بازدید: 227
پرینت
ایمیل

 

علاوه بر بهبودهای صورت گرفته در بخش‌های آئرودینامیکی و مقاومت چرخشی، این کامیون نیمه کانسپت سنگین ولوو در حال حاضر با قوای محرکه‌ی هیبریدی برای حمل محموله‌های دور و دراز در حال تست است.

Volvo Concept Truck


قوای محرکه‌ی این کامیون در زمان ترمز گرفتن با انرژی ریکاوری شده کار می‌کند. این انرژی سپس در باتری‌ها ذخیره شده و به منظور نیروبخشی کامیون در حالت الکتریکی در جاده‌های کفی و با شیب کم بکار می‌رود.

Volvo Concept Truck


مدیرعامل کامیون‌های ولوو کلاوس نیلسون می‌گوید:

قوای محرکه‌ی موجود در کامیون مفهومی ما به منظور بهبود راندمان حمل‌ونقل پایدار توسعه یافته است. ما با این کامیون مفهومی دانش و تجربه‌ی ارزشمندی را به دست خواهیم آورد و همین امر ما را کمک خواهد کرد تا تکنولوژی‌های آینده را توسعه دهیم.

Volvo Concept Truck


علاوه بر این، سیستم حمایت راننده‌ی I-See ولوو به‌طور ویژه برای این قوای محرکه توسعه یافته بنابراین می‌تواند پستی‌وبلندی‌های مسیر را تحلیل کرده و اقتصادی‌ترین و مؤثرترین استفاده از قوای محرکه (دیزل یا الکتریک) را محاسبه نماید.

Volvo Concept Truck


طبق گفته‌های ولوو، قوای محرکه‌ی هیبرید به پیشرانه‌ی احتراق داخلی اجازه خواهد داد تا در زمان طی مسیرهای طولانی تا 30 درصد زمان رانندگی خاموش شود بنابراین بین 5 تا 10 درصد در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد. البته باید گفت محدوده‌ی حرکتی این خودرو در حالت تمام الکتریکی تنها 10 کیلومتر است.

 + 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.pedal.ir/ولوو/تست-کامیون-مفهومی-ولوو-هیبریدی/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید