اخبار و مقالات صنعت

قیمت ارز و سکه

دلار: ۴,۰۲۲ تومان
یورو: ۴,۷۹۵ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۳۱۳,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۲,۸۶۰ تومان

تست جاده‌هایی از جنس پلاستیک بازیافتی در بریتانیا

کد مطلب: 121856
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۱۵
بازدید: 1252
پرینت
ایمیل

در دوره کنونی، زمینه‌هایی چون پیشرانه‌های سازگار با محیط زیست و تکنولوژی خودران‌ها موجب شده که سرعت نوآوری در حمل‌ونقل بسیار بالا باشد. امّا در عین حال، جاده‌ها هنوز نتوانسته‌اند که خود را  با این موضوع هماهنگ کنند. اکنون، یک شرکت تازه‌تأسیس در تلاش برای تغییر این وضعیت، در حال اضافه کردن «جاده‌های پایدار» به بخش‌هایی از بریتانیا است.


در حال حاضر، حدود ۴۰ میلیون کیلومتر راه در جهان وجود دارد که معمولاً از سنگ‌آهک، شن و ماسه تشکیل شده‌اند. این مصالح سنگی به وسیله قیر که از مشتقات نفت خام است و شرکت‌هایی مانند «شِل» و «توتال» آن را می‌فروشند، در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. امّا شرکت مک‌ریبور (MacRebur)، دانه‌های پلاستیکی‌ای را توسعه داده که می‌توانند جایگزین قیر در بتن آسفالتی شوند. این مصالح که MR6 نامیده می‌شود، به صورت ‍۱۰۰ درصد از مواد بازیافتی تهیه می‌گردد و می‌تواند در نهایت، موجب کاهش زباله‌های پلاستیکی شهری شود. به گفته کمپانی، MR6 مقاومت بیشتری در برابر تَرَک‌ها و چاله‌ها دارد و بسیار ارزان‌تر از مصالح معمولی است.


مطابق گزارش Inhabitat، این جاده‌های خاص را می‌توان در حال حاضر در بخش‌هایی از «کومبریا» در بریتانیا پیدا کرد. ضمن اینکه یک راه جدید «پلاستیکی» اخیراً‌در «گلوکِستر» انگلستان اضافه شده است. البته مک‌ریبور تنها کمپانی‌ای نیست که اقدام به راه‌اندازی و آزمایش «جاده‌های پایدار» کرده است. به عنوان نمونه، قبلاً در سال ۲۰۱۵، یک شرکت ساخت‌وساز جاده‌ای در هلند، یک نمونه اولیه جاده پلاستیکی یا PlasticRoad را به نمایش گذاشت.

 + 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.pedal.ir/متفرقه/جاده-پلاستیک-بازیافتی/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید