اخبار و مقالات صنعت

قیمت ارز و سکه

دلار: ۴,۰۲۲ تومان
یورو: ۴,۷۹۵ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۳۱۳,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۲,۸۶۰ تومان

توصیه نمایندگان مجلس به وزیر بهداشت درباره محصولات دستکاری ژنتیکی شده

کد مطلب: 130770
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۴۳
بازدید: 109
پرینت
ایمیل

سلامت نیوز: وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، چشم انداز و برنامه های آتی خود برای وزارت بهداشت در دولت دوازدهم را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز دکتر حسن قاضی زاده هاشمی چهارشنبه گذشته با حضور در مجلس شورای اسلامی به سوالات نمایدگان پاسخ گفت و برنامه های کلی خود را در دولت دوازدهم شرح داد.

محمد دهقان عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایی مجلس با تاکید بر توجه به سلامت محصولات غذایی تراریخته گفت : سلامت مواد غذایی و تراریخته باید مورد توجه وزارت بهداشت قرار گیرد، زیرا وزارت جهاد کشاورزی به تولید مواد غذایی توجه دارد.

هرچند موافقان محصولات تراریخته، حرکت به سمت این محصولات را یک امتیاز اقتصادی و غذایی برای هر کشوری توصیف می‌کنند اما نگاهی به برخورد کشورهای مختلف با این پدیده حاکی از سوالات جدی زیست‌محیطی و پزشکی در پذیرش این پدیده جدید کشاورزی است که خوشبختانه مورد توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است چرا که موضع ضد و نقیض سازمان غذا و دارو به عنوان سازمان زیر مجموعه وزارت بهداشت که یکی از سه ارگان اصل در سیاست گذاری و تصمیم گیری درباره محصولات تراریخته است موجب نگرانی های جدی مخالفان مصرف این محصولات شده است.

از آنجا که ایران به عنوان کشوری درحال توسعه میتواند بازار مناسبی برای این محصولات باشد که لزوم توجه ویژه مسئولین و دست اندر کاران حوزه سلامت را میطلبد چرا که نباید به بهای از بین بردن گرسنگی و تامین نیازهای بازار دست به تولید و یا واردات محصولاتی زد که ممکن است طی سالهای آتی منجر به بروز بیماری های ناشناخته و مرگ آفرین در کشور ما شود.+ 0
مخالفم - 0
منبع: http://www.salamatnews.com/news/220873/توصیه-نمایندگان-مجلس-به-وزیر-بهداشت-درباره-محصولات-دستکاری-ژنتیکی-شده

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید