اخبار و مقالات صنعت

قیمت ارز و سکه

دلار: ۴,۰۲۲ تومان
یورو: ۴,۷۹۵ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۳۱۳,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۲,۸۶۰ تومان

چرا رولزرویس فانتوم این‌قدر گران است؟!

کد مطلب: 131189
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۹:۲۲
بازدید: 141
پرینت
ایمیل

با هر فردی که اخبار دنیای خودرو را دنبال نمی‌کند درباره خودرویی چون رولزرویس فانتوم صحبت کنید قطعاً به هزینه‌ها و برچسب قیمت آن اشاره می‌کند. آن‌ها به شما خواهند گفت که این دیوانگی است! چرا یک خودرو باید این‌قدر گران باشد؟! اگر پاسخ واقعی این سؤالات را نمی‌دانید با ما همراه باشید تا بتوانید پاسخی درخور به این ادعاها بدهید.


برای توسعه رولزرویس فانتوم، مهندس ارشد این برند آقای فیلیپ کوهن تلاش داشته تکنیک‌های توسعه‌ای جدیدی را خلق کند که نه تنها کارایی را بالا می‌برد بلکه باعث ایجاد کیفیت بهتر تا سال‌های سال می‌شود. او به‌طور کامل فرایند توسعه خودرو، سفارش و زنجیره تأمین قطعات فانتوم جدید را تغییر داده و این امر باعث شده رولزرویس بتواند در آینده 5 مدل جدید را تولید کند؛ و همه‌ی این‌ها با پلتفرم تمام آلومینیومی جدید خودرو آغاز می‌شود…


افراد افاده‌ای به شما خواهند گفت که رولزرویس زیر پرچم کمپانی مادر یعنی ب‌ام‌و قرار دارد زیرا از برخی شاخصه‌های ویژه خودروهای این کمپانی استفاده می‌کند. البته واضح است که این ساختار جدید مخصوص رولزرویس است.


کوهن همچنین به این نکته اشاره می‌کند که بدون کمک‌های ب‌ام‌و رولزرویس نمی‌توانست خودروهایی عالی بسازد:

من فکر می‌کردم شما نیازمند رابطه‌ای قوی با یک خودروساز انبوه‌ساز برای ساخت بهترین خودروهای تولید محدود هستید و این موضوع امروزه صدق می‌کند.

او ادامه می‌دهد:

ب‌ام‌و برخی از فوق‌العاده‌ترین تأسیسات ساخت خودرو را دارد اما مزیت‌ها از منظری که ما تصور می‌کردیم رخ نداده‌اند. ما یاد گرفتیم که با استفاده از پلتفرم سری 7 در حال درخواست قطعاتی برای ارائه چیزهایی هستیم که علاقه‌ای به عرضه آن‌ها نداریم. بدین ترتیب مقیاس اقتصادی در نظر گرفته شده به اندازه تفکرات ابتدایی قابل‌دوام نبوده‌اند.


علیرغم کمک‌های کمپانی تولید انبوهی چون ب‌ام‌و، رولزرویس هنوز هم کیفیت ساخت استثنایی و توجهی مثال‌زدنی به جزئیات داشته و این ویژگی‌ها را نمی‌توان در خودروهای تولید انبوه جای داد. ظاهراً نقطه‌جوشی در ستون C خودرو وجود دارد که بسیار پیچیده بوده و با ربات نمی‌توان آن را انجام داد؛ بنابراین تکنیک‌هایی باید بکار گرفته شود که آن‌ها هم تنها با دست انسان انجام می‌شوند.
بنا به گزارش اتوکار، زمان و هزینه موردنیاز برای انجام این کار به اندازه زمان و هزینه‌ای است که برای تثبیت سقف فانتوم در جای خود گذاشته می‌شود. میزان توجهی که به جزئیات و در خلال فرایند تولید و ساخت فانتوم صورت می‌گیرد بیشتر از هر میزانی است که در خودروهای فوق‌العاده و استثنایی دیده می‌شود.اما همه‌چیز تنها به فرایند ساخت محدود نمی‌شود. میزان توجهی که به خلق هنر بکار رفته در گالری روی داشبورد فانتوم صورت گرفته حیرت‌آور است. این هنر دست‌ساز به قدری احساس‌برانگیز است که می‌توان آن را روی دیوار گالری‌های بسیار لوکس آویزان کرد و بهایی فوق‌العاده برای آن پرداخت. بله این هنر به سادگی روی داشبورد نشسته تا سرنشین‌های جلو در زمان رانندگی به آن نگاه کرده و لذت ببرند.


خب پس زمانی که فردی از شما درباره چرایی گران بودن زیاد رولزرویس فانتوم سؤال کرد شما می‌دانید که چگونه پاسخ او را بدهید…


+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/رولز-رویس/گران-رولزرویس-فانتوم/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید