اخبار و مقالات صنعت

قیمت ارز و سکه

دلار: ۴,۰۲۲ تومان
یورو: ۴,۷۹۵ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۳۱۳,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۲,۸۶۰ تومان

گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد هوندا سیویک تایپ R

کد مطلب: 132983
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۰۵
بازدید: 86
پرینت
ایمیل

تاریخ:

نمادهای معدودی در دنیای خودروسازی وجود دارند که به اندازه تایپ R قابل شناسایی می‌باشند. باور این موضوع که هوندا سیویک تایپ R هم‌اکنون 25 ساله شده سخت است. اولین نشانه‌های این خودرو در سال 1992 پدیدار شد. در همین سال هوندا همچنین موتورسیکلت CBR900RR فایربلید را نیز معرفی کرد؛ بنابراین مشخص است که هوندا دلایل زیادی برای گرامیداشت پرفورمنس در سال 2017 دارد.


یکی از مدیران ارشد هوندا در بریتانیا می‌گوید:

در 25 سال گذشته تغییرات اجتماعی، تکنولوژیکی و زیست‌محیطی قابل‌توجهی رخ داده است. در سال 1992 شبکه‌های اجتماعی وجود نداشتند و اینترنت روزهای اولیه خود را می‌گذراند. گرم شدن جهانی نیز شروع به جلب‌توجه کرده بود.


برای دوستداران خودروهای اسپورت باید گفت 25 سال گذشته با فراز و نشیب های فراوانی درباره سیویک تایپ R همراه بوده است. تنها تعداد معدودی از این خودرو توانسته‌اند وارد آمریکا شوند. مدل اینتگرا تایپ R که در آمریکا با برند آکورا عرضه می‌شد پس از مدل NSX وارد بازار شد اما مدل‌های آکورد و سیویک که یکی از بهترین‌های صنعت خودرو محسوب می‌شوند سالیان سال حکم میوه ممنوعه برای آمریکایی‌ها را داشتند. سرانجام در سال جاری سیویک تایپ R در آمریکا معرفی شد.


اما دوستداران موتورسیکلت به اندازه علاقه‌مندان تایپ R اذیت نشده‌اند. پیروی موفقیت مدل 900RR، هوندا مدل‌های فایربلید 929RR و 954RR را پیش از ورود به دنیای موتور هزارها عرضه کرد.


هوندا برای گرامیداشت این 25 سال مدل‌های تایپ R و فایربلید را در پیست سرعت راکینگهام گردهم آورده است.


در 25 سال گذشته محصولات گوناگونی از تایپ R و فایربلید را دیده‌ایم. 25 سال آینده به اندازه این سال‌ها هیجان‌انگیز خواهند بود و با استراتژی الکتریکی سازی هوندا شاهد آینده‌ای بسیار درخشان و البته بسیار سریع خواهیم بود…+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/هوندا/25-سالگرد-تولید-هوندا-سیویک-تایپ-r/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید