اخبار و مقالات صنعت

نتایج تست تصادف فورد فیستا، کیا ریو و پیکانتو

کد مطلب: 132997
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۱۵
بازدید: 92
پرینت
ایمیل

تاریخ:

اخیراً مرسدس بنز C کلاس کابریولت و مزدا CX-5 در تست‌های تصادف یورو انکاپ شرکت کرده و توانستند 5 ستاره ایمنی را کسب کنند. همراه این خودروها فورد فیستای جدید نیز در تست‌ها شرکت کرده و توانسته به همراه سئات ایبیزا دومین سوپرمینی ای باشد که توانسته 5 ستاره ایمنی را به دست آورد.

[دانلود ویدئو]
فیستای جدید توانسته در بخش تست‌های بزرگ‌سالان و کودکان به ترتیب 87 و 84 درصد امتیازهای ممکن را کسب کند. این خودرو 64 درصد امتیازات بخش ایمنی عابران پیاده را نیز به دست آورده و امتیاز بخش سیستم های ایمنی کمکی برابر با 60 درصد بوده است. این عملکرد حتی با خودروهای بزرگ‌تر نیز قابل مقایسه بوده و حکایت از عملکرد ایمنی بالای فیستا دارد.


اما کره‌ای‌ها هم در این تست‌ها حضور داشته‌اند. کیا ریو و پیکانتو تنها به کسب 3 ستاره ایمنی بسنده کرده‌اند. این هاچبک‌ها در تست‌های تصادف عملکرد معقولی داشته و ریو توانسته 85 و 84 درصد امتیازات در بخش‌های ایمنی بزرگسالان و کودکان را به دست آورد. این عملکرد برای پیکانتو به ترتیب برابر با 79 و 64 درصد بوده است.


نقطه‌ضعف اساسی محصولات کیا به نبود تجهیزات ایمنی استاندارد مربوط می‌شود به‌طوری‌که در این بخش تنها 25 درصد امتیازات را کسب کرده‌اند. البته پکیج‌های ایمنی ریو و پیکانتو در بازارهای بین‌المللی به‌صورت سفارشی عرضه می‌شوند.

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]
مدل‌های ارتقا یافته ریو و پیکانتو توانسته‌اند به ترتیب 5 و 4 ستاره را کسب کنند. ریو دارای ترمز اضطراری فعال شهری بوده و پیکانتو نیز از سیستم پیشگیری از برخورد بین‌شهری و شهری بهره می‌برد. ریو همچنین دارای سیستم حفظ خودرو بین خطوط می‌باشد.+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/کیا/تست-تصادف-فورد-فیستا-کیا-ریو-پیکانتو/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید