اخبار و مقالات صنعت

قیمت ارز و سکه

دلار: ۴,۰۲۲ تومان
یورو: ۴,۷۹۵ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۳۱۳,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۲,۸۶۰ تومان

روزهای خوش خودروهای الکتریکی در اروپا

کد مطلب: 133008
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۶:۰۵
بازدید: 70
پرینت
ایمیل

خودروهای الکتریکی نه تنها توانسته‌اند به سطوح بالای جهانی برسند بلکه از محبوبیت روزافزونی نیز برخوردار هستند. این موضوع مخصوصاً در اروپا نمود بیشتری دارد، جایی که الکتریکی‌ها سریع‌ترین رشد را در نیمه اول سال 2017 داشته‌اند.


در کل، فروش این کلاس خودرویی با افزایش 27 هزار دستگاهی به 73162 دستگاه رسیده که رشد 56 درصدی را نشان می‌دهد. در سال 2016 تعداد 46949 دستگاه خودروی الکتریکی در مدت مشابه شش ماه اول سال فروخته شده بودند. بخشی از این افزایش فروش به عرضه هیوندای آیونیک مربوط می‌شود.


البته محصول جدید هیوندای نتوانسته به پودیم دست یابد بلکه پس از مدل‌های ب ام و i3، نیسان لیف و رنو Zoe در رتبه چهارم پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی اروپا قرار گرفته است.


اگرچه خودروهای الکتریکی توانسته بهترین عملکرد سال جاری را به نمایش بگذارند اما سهم آن‌ها از بازار هنوز هم کم بوده است. سهم این خودرو از 0.6 درصد مدت مشابه سال قبل به 0.9 درصد در شش ماه ابتدایی سال 2017 رسیده است.

بزرگ‌ترین برنده این بازار که البته دومین کلاس خودرویی با سریع‌ترین رشد فروش بوده کلاس شاسی بلندهای کامپکت است که رشد فروش 37 درصدی و رسیدن به رکورد 989421 دستگاهی را نشان می‌دهد.


یکی از بزرگ‌ترین دلایل این افزایش فروش به ارائه نسل جدید پژو 3008 مربوط می‌شود که در شش ماه نخست سال جاری بیش از 81 هزار دستگاه فروش داشته و به سومین خودروی پرفروش کلاس خود بدل شده است.


جدیدترین نسل فولکس‌واگن تیگوان نیز با رشد فروش 55036 دستگاهی مواجه شده و فروش کلی آن به 128033 دستگاه رسیده است.

اما بیشترین آمار فروش خودروهای الکتریکی در اروپا به کشور نروژ مربوط می‌شود که دارای زیرساخت‌های مطلوب از جمله جایگاه‌های شارژ زیاد و عدم وجود عوارض جاده‌ای برای این خودروها می‌باشد.


این امر نتیجه سرمایه‌گذاری‌ها و تلاش‌های شروع شده در دهه 90 میلادی برای کاهش آلودگی هوا و سروصدا در شهر می‌باشد.

نروژ دارای بالاترین نسبت تعداد خودروی الکتریکی به جمعیت می‌باشد: بیش از 100 هزار دستگاه خودروی الکتریکی برای 5.2 میلیون نفر. در حقیقت خودروهای الکتریکی در سال 2016 حدود 40 درصد از فروش محصولات جدید در این کشور را تشکیل داده‌اند.

اوایل سال جاری نروژ بزرگ‌ترین جایگاه شارژ خودروهای الکتریکی را افتتاح کرد. این جایگاه می‌تواند در نیم ساعت تعداد 28 خودرو را به‌صورت همزمان شارژ کند.

اما کشور رادیکال‌تر، هلند است که می‌خواهد تا سال 2025 استفاده از خودروهای احتراق داخلی را به‌صورت کامل کنار بگذارد.

جالب اینکه چین در حال حاضر پرفروش بازار خودروهای الکتریکی بوده و حدود 600 هزار دستگاه از این خودرو در این کشور فروخته شده است. برنامه‌هایی برای دست‌یابی به فروش 5 میلیون خودروی الکتریکی تا سال 2020 وجود دارد.+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/magazine/افزایش-فروش-خودرو-الکتریکی-اروپا-2/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید
آگهی های سایت تجهیزات