اخبار و مقالات صنعت

معرفی رسمی ب‌ام‌و M8 GTE

کد مطلب: 133132
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۲۰:۰۷
بازدید: 107
پرینت
ایمیل

ب‌ام‌و از خودروی مسابقه‌ای خود برای حضور مسابقات استقامت قهرمانی جهان در سال آینده رونمایی کرد. این خودرو M8 GTE نام دارد.


M8 GTE علاوه بر مسابقات استقامت جهانی در سری رقابت‌های IMSA نیز حاضر خواهد بود. هم‌اکنون خودروی مسابقه‌ای جدید ب‌ام‌و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 حاضر است. در زیر کاپوت کشیده ب‌ام‌و M8 GTE یک موتور 4.0 لیتری توئین پاور با قدرت 500 اسب بخار آرمیده است. این میزان قدرت با توجه به نیروی 600 اسبی M5 جدید به چشم نمی‌آید اما با توجه به استانداردها و قوانین مسابقات GTE درنظر گرفته شده است. یک گیربکس شش سرعته دستی ترتیبی نیز برای انتقال نیرو به دیفرانسیل عقب مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به وزن مناسب 1220 کیلوگرمی که ناشی از استفاده گسترده از فیبرکربن است، دینامیک بالایی برای این ماشین قابل تصور است.


مدیر بخش موتوراسپورت شرکت می‌گوید:

برای ما، معرفی رسمی این خودرو در فرانکفورت قدم مهم بعدی برای ورود از جاده به پیست است. ما برنامه‌هایی برای حضور در مسابقات 24 ساعته دیتونا در سال 2018 داریم.


او ادامه داد:

سری مسابقات WEC و IMSA در آمریکای شمالی برای محصول جدید ما بسیار رقابتی هستند.


مدیر ارشد ب‌ام‌و اضافه کرد:

ما با M8 GTE تکنولوژی سطح بالایی را وارد کلاس بین‌المللی مسابقات GT کرده و در عین حال به تلاش‌های خود در لمانز ادامه می‌دهیم. توسعه این خودرو ادامه داشته و ما منتظر دیدن قهرمانی‌های تیم با این خودرو در سال 2018 هستیم.


اولین تصاویر از این خودرو با پوشش‌های متفاوت در اوایل جولای منتشر شد و در آن Martin Tomczyk و Maxime Martin پشت فرمان خودرو برای تست‌های اولیه قرار داشتند.این محصول جدید بار دیگر در بارسلونا دیده شد و چندین راننده مسئول تست آن بودند. البته ب‌ام‌و هنوز تایید نکرده کدام رانندگان در سری مسابقات WEC و IMSA سال 2018 پشت فرمان M8 GTE خواهند بود.


پوشش کامل و لحظه‌به‌لحظهٔ جدیدترین رویدادهای نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 در پدال همراه شما هستیم…+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/بی-ام-و/bmw-m8-gte/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید