اخبار و مقالات صنعت

نقش حشرات در شکل‌گیری زبان طراحی هیوندای!

کد مطلب: 144185
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۲۰
بازدید: 36
پرینت
ایمیل

هیوندای معتقد است صنعت خودرو می‌تواند درس‌های زیادی از حشرات مخصوصاً در زمینه طراحی خودروها بگیرد.


معاون ارشد هیوندای آقای چانگ ای سان در خلال مصاحبه‌ای که با بلومبرگ داشته گفته این خودروساز اهل کره جنوبی در حال مطالعه طبیعت و چگونه الهام گرفتن از آن‌ها در طراحی خودروها به ویژه محصولات خودران است.


او گفته است:

ما در حال همکاری با مرکز طراحی خود برای مطالعه حشرات و ویژگی‌های آن‌ها همچون آئرودینامیک بال‌های فوق‌العاده و ساختار این موجودات هستیم. پوست، شاخک و مفصل‌های حشرات از جمله موضوعات موردمطالعه ما برای تکنولوژی حمل‌ونقل آینده هستند. برای مثال عنکبوت‌ها دارای 8 چشم هستند درحالی‌که خودروهای خودران به بیش از 10 حسگر دید همچون لیدارها و رادارها مجهز می‌شوند. درس‌های بی‌شماری را می‌توان از حشرات آموخت.

طراحی خودرو تنها زمینه‌ای نیست که هیوندای در حال بررسی آن به منظور اطمینان از پیشرو بودن در این صنعت بسیار رقابتی می‌باشد.

Hyundai HND-9 concept

برای مثال هیوندای در حال توسعه خودروهای الکتریکی و سلول سوختی به ویژه در بازار چین است، جایی که آینده‌ای روشن برای هر دو نوع خودروهای یاد شده متصور می‌باشد.

Hyundai HND-9 concept

این خودروساز کره ای همچنین به دنبال سلطه به بازار خودرو از نظر تکنولوژی هولوگرام است. ای سان دراین‌باره گفته است:

ما می‌خواهیم در بحث تکنولوژی هولوگرام جلوتر از همه حرکت کنیم. ما در حال کار روی هولوگرام‌هایی هستیم که می‌توانند داخل خودرو و روی داشبورد و حتی صندلی سرنشین به نمایش درآیند. این هولوگرام‌ها می‌توانند با سیستم صوتی کنترل شوند. درحالی‌که شما رانندگی می‌کنید، منشی یا همسرتان می‌توانند به عنوان یک هولوگرام کنار شما حضور داشته باشند.+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/هیوندای/حشرات-زبان-طراحی-هیوندای/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید
آگهی های سایت تجهیزات