اخبار و مقالات صنعت

رولزرویس علاقه‌ای به تکنولوژی نیمه خودران ندارد

کد مطلب: 144202
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰
بازدید: 35
پرینت
ایمیل

تاریخ:

خودروسازان معروف جهانی تلاش‌های گسترده‌ای برای توسعه خودروهای خودران خود آغاز کرده‌اند اما یکی از این خودروسازان رویه مشابهی را حداقل برای زمانی فعلی دنبال می‌کند؛ و این به خاطر عدم علاقه مشتریان برای راندن خودرو نیست بلکه دلیل آن کاملاً برعکس است.


مدیرعامل رولزرویس آقای تورستن مولر اوتوس در مصاحبه با کار اند درایور گفته که کمپانی تحت مدیریتش از مسابقه خودروهای نیمه خودران بیرون بوده و تنها زمانی به دنبال تکنولوژی خودران خواهد رفت که این ویژگی بتواند بدون کوچک‌ترین دخالت راننده خودرو را به جلو پیش ببرد.


این مدیر ارشد گفته است:

فهم این نکته مهم است که بسیاری از مشتریان ما دارای راننده شخصی هستند. آن‌ها راننده‌ای را استخدام کرده و مثلاً به او می‌گویند امشب مرا به سینما ببر یا اینکه به فلان رستوران برو. این یک مشکل نیست و ما زمانی از تکنولوژی خودران استفاده خواهیم کرد که به توانایی بسیار بالایی رسیده باشد.

خب این سؤال پیش می‌آید که وقتی خودرو می‌تواند خودش مالک را به مکان‌های موردنظر ببرد پس چرا باید راننده شخصی داشت؟ مدیرعامل رولزرویس می‌گوید استفاده از راه‌حلی میانه توجیه‌پذیر نیست و مشتریان شرکت برای این موضوع چندان تمایلی ندارند.


اما اوضاع درباره دیگر برندهای سطح بالا که تمرکز بیشتری روی مالکان به عنوان راننده دارند کاملاً متفاوت است. برندهایی همچون فراری، مک لارن و بوگاتی روش متفاوتی دارند. همچنین شرکتی مثل استون مارتین همچنان به توسعه خودروهای اسپورت برای رانندگان ادامه داده و در عین حال خانواده لاگوندا را برای رقابت با رولزرویس آماده می‌کند.


خوشبختانه تصمیم رولزرویس برای عدم استفاده از تکنولوژی نیمه خودران همیشگی نیست و زمانی که این سیستم کامل شود اوضاع متفاوت خواهد بود. این شرکت بخشی از گروه BMW بوده و باواریایی‌ها سرمایه‌گذاری سنگینی روی چنین تکنولوژی‌هایی دارند؛ بنابراین تنها موضوع زمان است که موجب شده رولزرویس به سمت این تکنولوژی نرود.+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/رولز-رویس/رولزرویس-نیمه-خودران/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید
آگهی های سایت تجهیزات