اخبار و مقالات صنعت

نتایج ضعیف تست‌های تصادف شاسی بلندهای آمریکایی

کد مطلب: 145175
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۲۱:۴۰
بازدید: 25
پرینت
ایمیل

تاریخ:

بزرگ‌تر همیشه ایمن‌تر نیست!
تست‌های تصادف در سال‌های اخیر تغییرات قابل‌توجهی داشته‌اند و از سال 2012 تست اورلپ کوچک سمت راننده نیز به مجموعه تست‌های قبلی اضافه شده است. این تست به منظور شبیه‌سازی برخورد با خودروی روبرویی صورت می‌گیرد. درحالی‌که خودروسازان مشغول تقویت ساختاری خودروهای خود برای حضور بهتر در این تست هستند اما IIHS می‌خواهد چگونگی حفاظت از سرنشینان شامل را مشاهده کند. اخیراً تست‌های متنوعی روی شاسی بلندهای بازار صورت گرفته که از جمله شاخص‌ترین آن‌ها فورد اکسپلورر 2018 و جیپ گرند چروکی 2018 هستند که هر دو خودرو در تست اورلپ کوچک سمت سرنشین امتیاز “ضعیف” را کسب کرده‌اند.


اکسپلورر به خاطر مقاومت ساختاری کمتر امتیاز ضعیف را به دست آورده و نفوذ زیادی به کابین دیده شده به گونه‌ای که ستون لولای پایینی و بالایی درب و داشبورد تغییر شکل داده‌اند. حتی رکاب نیز چند سانتی‌متری به سمت آدمک منحرف شده است. تأثیرات ثبت شده روی آدمک نشان می‌دهند که در تصادفی واقعی پاهای آدمک آسیب خواهد دید. فورد می‌گوید حفاظت اورلپ کوچک اکسپلورر جدید در هر دو سمت بهبود یافته است.


این نتایج را با تست‌های تصادف کیا سورنتو 2019 مقایسه کنید که نه تنها امتیاز خوب (بالاترین امتیاز ممکن) را کسب کرده بلکه بالاترین امتیاز کلی یعنی Top Safety Pick+ به دست آورده است.


جیپ گرند چروکی 2018 نیز امتیاز ضعیف را به دست آورده و لولای پایین درب چندین سانتی‌متر به داخل فرو رفته است. اگرچه این وضعیت هشدار دهنده است اما چیزی که IIHS را شوکه کرده برخورد شدید سر آدمک با کیسه هوای داشبورد بوده است. البته به خاطر اینکه کیسه هوای پرده‌ای باز نشده و درب باز شده سر آدمک به سمت خارج خودرو حرکت کرده است. اثرات ثبت شده روی آدمک نشان می‌دهند که در تصادف واقعی احتمال آسیب پای راست و سر وجود دارد.

جی ام سی آکادیا 2018 و فولکس‌واگن اطلس نیز امتیازهای خوب را کسب کرده‌اند. آکادیا اگرچه نفوذپذیری کمتری داشته اما سر آدمک سمت سرنشین به بخش راست کیسه هوای جلوی ساییده شده است. شایان ذکر است تویوتا هایلندر 2018، نیسان پث فایندر و هوندا پایلوت امتیاز قابل‌قبول را به دست آورده‌اند.
+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/متفرقه/تست-تصادف-شاسی-بلند/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید
آگهی های سایت تجهیزات