اخبار و مقالات صنعت

نقره‌داغ شدن فولکس‌واگن با جریمه 1 میلیارد یورویی در خانه!

کد مطلب: 145182
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۴۵
بازدید: 21
پرینت
ایمیل

بحران خودروهای دیزلی آلمان هیچ نشانی از فروکش کردن نشان نمی‌دهد و البته یکی از اصلی‌ترین بازیگران این بحران نیز کمپانی فولکس‌واگن می‌باشد.


دیروز دادستان برانشویگ فولکس‌واگن را به خاطر رسوایی دیزل گیت با جریمه 1 میلیارد یورویی (1.17 میلیارد دلار) نقره‌داغ کرد. این جریمه سنگین شامل 5 میلیون یورو جریمه رسوایی دیزل گیت (حداکثر جریمه ممکن) و 995 میلیون یورو هزینه زیان‌هایی است که به اقتصاد وارد شده است.


بنا به گفته دادستانی، بخش توسعه قوای محرکه فولکس‌واگن از انجام وظایف خود تخطی کرده و این امر منجر به تبلیغ و فروش 10.7 میلیون دستگاه خودرویی شده است که پیشرانه‌های دیزلی آن‌ها دارای عملکرد نرم‌افزاری غیرمجاز بوده‌اند. دادستانی می‌گوید این تقلب در پیشرانه‌های 288 EA فروخته شده در کانادا و آمریکا و همچنین پیشرانه‌های 189 EA سراسر جهان رخ داده است. همچنین گفته شده این فعالیت‌های غیرقانونی بین اواسط سال 2007 تا سال 2015 انجام شده است.


فولکس‌واگن در بیانیه‌ای کوتاه گفته که این جریمه را می‌پذیرد. این خودروساز همچنین قول عدم درخواست استیناف را داده است.

فولکس‌واگن می‌گوید با پذیرش این جریمه سنگین به مسئولیت بحران خودروهای دیزلی اذعان کرده است. این خودروساز آلمانی می‌گوید نهایتاً این مشکلات نیز تمام خواهد شد. فولکس خاطرنشان ساخته خاتمه‌ی ماجرای دیزل گیت تأثیر مثبت زیادی روی خود شرکت و زیرمجموعه‌های آن خواهد داشت.


اگرچه این موضوع ویژه تقریباً حل شده اما بلومبرگ می‌گوید فولکس‌واگن هنوز هم با شکایات قانونی در 55 کشور دنیا روبرو بوده و البته از شر مقامات آلمانی نیز خلاص نشده است. مقامات این کشور به دنبال فهمیدن این موضوع هستند که آیا سرمایه‌گذاران نیز از رسوایی دیزل گیت خبر داشتند یا خیر. زیرمجموعه‌های فولکس یعنی آئودی و پورشه نیز بازرسی شده‌اند و مدیرعامل آئودی راپرت استادلر نیز اخیراً بازجویی شده است.+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/فولکس-واگن/جریمه-فولکس‌واگن-دیزل/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید
آگهی های سایت تجهیزات