اخبار و مقالات صنعت

بازداشت مدیرعامل آئودی به‌خاطر دیزل‌گیت!

کد مطلب: 145364
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۰۵
بازدید: 36
پرینت
ایمیل

تاریخ:

هفته‌ی جاری با خبرهای بسیار بدی برای آئودی آغاز شد. برای اولین بار تصاویر نسل جدید A1 اسپورت‌بک زودتر از موعد منتظر در فضای مجازی منتشر شد و البته اکنون هم مدیرعامل این کمپانی بازداشت شده است.


هفته پیش دفتر دادستانی مونیخ اعلام کرد در حال بازجویی از 20 مظنون مرتبط با رسوایی دیزل گیت بی‌پایان بوده و البته به بررسی آپارتمان راپرت استادلر نیز اشاره کرده است. مدیرعامل آئودی هم‌اکنون به خاطر نگرانی‌هایی مربوط با احتمال از بین بردن اسناد و مدارک رسوایی دیزل گیت بازداشت شده است. در بیانیه رسمی دفتر دادستانی مونیخ آمده است:

مظنون توسط قاضی بازجویی شده و دستور نگه داشتن او در بازداشتگاه صادر شده است.

کمپانی مادر آئودی یعنی فولکس‌واگن تأیید کرده که استادلر امروز صبح بازداشت شده است. سخنگوی فولکس‌واگن گفته استادلر بی‌گناه است.


همین هفته پیش بود که فولکس‌واگن با جریمه سنگین 1 میلیارد یورویی به خاطر رسوایی دیزلی خود مواجه شد. این جریمه سنگین تنها یکی از چندین جریمه‌ای است که در سال‌های اخیر به خاطر دیزل گیت فولکس‌واگن دریافت می‌شود.


اگرچه فولکس‌واگن با دردسرهای دیزلی فراوانی مواجه شده است اما از نظر آمار فروش عملکرد فوق‌العاده را نشان می‌دهد. از زمان آغاز سال جاری گروه فولکس‌واگن بیش از 4.5 میلیون دستگاه خودرو فروخته که رشد قابل‌توجه 7.7 درصدی را نشان می‌دهد. علیرغم اینکه رسوایی دیزل گیت تأثیر مستقیمی روی مالکان داشته اما به نظر نمی‌رسد که آن‌ها توجه چندانی به این مسئله نشان داده باشند.+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/آئودی/بازداشت-مدیرعامل-آئودی-دیزل-گیت/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید
آگهی های سایت تجهیزات