اخبار و مقالات صنعت

تویوتا GR سوپر اسپورت، خودرویی با قیمت یک هایپرکار!

کد مطلب: 146577
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۰:۴۵
بازدید: 14
پرینت
ایمیل

تاریخ:

اوایل سال جاری کانسپت تویوتا GR سوپر اسپورت به نمایش درآمد. گفته می‌شود این خودرو پیش‌نمایشی از اولین هایپرکار الهام گرفته از موتور اسپورت تاریخ این برند می باشد. به نظر می‌رسد این خودرو پاسخی به مرسدس-ای ام جی پروجکت وان و استون مارتین والکری است. هر دوی این خودروها از فرمول 1 الهام گرفته‌اند و تنها تفاوت تویوتا با آن‌ها سود بردن ژاپنی‌ها از تجارب به دست آمده در مسابقات قهرمانی استقامت جهانی لمانز می‌باشد.


البته که طبق انتظارات چنین خودرویی قیمتی در حد یک هایپرکار خواهد داشت. خودروی الهام گرفته از مدل مسابقه‌ای TS050 هیبرید احتمالاً قیمت بالاتر از 1 میلیون دلار خواهد داشت. سخنگوی تویوتای استرالیا اورلاندو رودریگز اخیراً با موتورینگ درباره اولین هایپرکار جاده‌ای تویوتا صحبت کرده است.
او می‌گوید:

این خودرو احتمالاً در سطح هایپرکارها خواهد بود. قیمت آن نیز در همین سطح خواهد بود.


کانسپت تویوتا GR سوپر اسپورت از پیشرانه 6 سیلندر 2.4 لیتری توئین توربو به عنوان بخشی از قوای محرکه هیبریدی سود برده و قدرت ترکیبی آن به 986 اسب بخار می‌رسد. متأسفانه همه‌ی این‌ها تنها اعدادی مطالعاتی بوده و هنوز مشخصات نسخه تولیدی اعلام نشده است. حتی رودریگز نیز نتوانسته درباره جزئیات این خودرو سخن بگوید.
او اضافه می‌کند:

ما حتی نمی‌دانیم که این خودرو کی عرضه خواهد شد و چه بازارهایی پذیرای آن خواهند بود. تویوتا تلاش زیادی برای تولید این خودرو انجام می‌دهد؛ بنابراین بجای تولید دو خودروی مسابقه‌ای در لمانز اقدام به تولید نمونه‌ای جاده‌ای می‌کند.


در واقع تویوتا حتی برنامه‌هایی رسمی برای تولید چنین خودرویی را اعلام نکرده اما می‌دانیم که این پروژه در چند سال آینده به واقعیت بدل خواهد شد.+ 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/تویوتا/قیمت-تویوتا-gr-سوپر-اسپورت/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید
آگهی های سایت تجهیزات