اخبار و مقالات صنعت

چرا هنگام خرید خودرو دیگر نباید به دلال فکر کرد؟

کد مطلب: 146578
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۳۵
بازدید: 11
پرینت
ایمیل

تاریخ:

رپورتاژ: موسسه «اکسنتور» در ایالات متحده آمریکا و دیگر کشورها یک نظرسنجی ترتیب داد که در آن در خصوص خرید خودرو سؤالاتی پرسیده شد.

نتایج این نظرسنجی جالب بود. بیشتر شرکت‌کنندگان از خرید و فروش خودرو به صورت غیرمستقیم رضایت نداشتند. در واقع، سه چهارم گفتند که «اگر فرصت دوباره داده می‌شد، آن‌ها تصمیم می‌گرفتند کل فرآیند خرید خودرو خود را به صورت آنلاین، از جمله تأمین بودجه، مذاکره بر سر قیمت، مقایسه با دیگر خودروها و تحویل از فروشنده انجام دهند.»


همچنین این نظرسنجی نشان داد در برخی کشورها، فرهنگ خرید اینترنتی و بی‌واسطه خودرو بیشتر از سایر کشورها وجود دارد. چینی‌ها، برزیلی‌ها و آمریکایی‌ها در مقایسه با دیگران علاقه‌مندتر به خرید و فروش آنلاین هستند. 90 درصد چینی‌ها، 75 درصد برزیلی‌ها و 60 درصد آمریکایی‌ها حداقل یک بار خودروی خود را از حراجی‌های اینترنتی خریداری کرده‌اند. این در حالی است که کشور فرانسه به عنوان یکی از غول‌های بزرگ خودروسازی جهان، تنها 35 درصد در این نظرسنجی سهم داشت.

بسیاری از شرکت‌کنندگان اظهار کردند مراجعه به دلال و خرید از او، بیش از حد گیج‌کننده، همراه با فشار بالا و فرآیندی طولانی است. در حالی که خرید خودرو به صورت آنلاین بسیار آسان‌تر است. چرا که می‌توانید در اوقات فراغت و با صرفه‌جویی در وقتتان، به تلفن همراه یا لپ‌تاپ خود خیره شوید، گزینه‌های متنوع (با توجه به سال ساخت، رنگ، مدل و قیمت) به همراه عکس‌های آن را ببینید، با یک تماس ساده، مستقیماً با فروشنده بر سر قیمت چانه‌زنی کنید و با شرایط خودتان وارد مذاکره شوید. از سوی دیگر، از این طریق شانس بررسی و تست خودرو را خواهید داشت.

یکی از خریداران چینی در جریان نظرسنجی گفته بود: «اولین ماشینم را از دلال خریدم و او آن‌قدر از خودرو تعریف کرد که متقاعد شدم با این قیمت دیگر نمی‌توانم مثل آن را بخرم. سه روز بعد، یکی از همکارانم از یکی از سایت‌های آنلاین با بودجه‌ای به اندازه بودجه من ماشینی باکیفیت‌تر خریده بود. همان‌جا فهمیدم باید از دلال‌ها تا ابد دوری کنم!»

خرید اینترنتی خودرو در ایران
به یمن بهبود تکنولوژی، خرید و فروش آنلاین در ایران چند سالی می‌شود که رونق گرفته است. سایت دیوار، به عنوان مرجع خرید و فروش دست دوم در ایران اولین سایتی بود که اقدام به خرید و فروش بی‌واسطه محصولات کرد. جالب اینکه خرید خودرو در این سایت جزو بیشترین محصولاتی است که به صورت روزانه آگهی می‌شود. خرید و فروش خودرو از طریق سایت دیوار تنها به یک نفر ضرر می‌زند و آن دلالی است که در این میان پورسانت می‌گیرد و بعضاً نمی‌توان به او اعتماد کرد.


جهت خرید خودرو از دیوار، نام وسیله نقلیه مدل نظرتان را ( به عنوان مثال تیبا) در این سایت جست‌وجو می‌کنید. همچنین می‌توانید گزینه‌هایتان را با فیلتر کردن سال ساخت، قیمت و کیلومتر کارکرد محدود و از همه مهم‌تر همان‌طور که گفتیم، آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.


البته نباید گمان کرد در سایت دیوار تنها اجناس دست دوم آگهی می‌شود. بلکه خرید خودروی صفر، در حد نو و حواله خودروی صفر در این سایت به فروش می‌شود. به عنوان مثال در یک آگهی فروشنده‌ای تیبا 2 مدل سال 1397 با 14 هزار کیلومتر کارکرد 26 میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است. او در توضیحات قید کرده به دلیل اخذ ناگهانی ویزای اقامت، خودرویی که یک ماه پیش تحویل گرفته، بسیار کمتر از قیمت بازار به فروش می‌رساند.

 

منبع: ویرلن

 + 0
مخالفم - 0
منبع: https://www.pedal.ir/ایستگاه/خرید-خودرو-دلال/

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید
آگهی های سایت تجهیزات