اخبار و مقالات صنعت

قیمت ارز و سکه

دلار: ۴,۰۲۲ تومان
یورو: ۴,۷۹۵ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۳۱۳,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۲,۸۶۰ تومان

مجوز تردد اولین خودروی بدون راننده در کالیفرنیا صادر شد

کد مطلب: 8867
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶
بازدید: 2054
پرینت
ایمیل

 خودوری بدون راننده

خودری آئودی فولکس واگن اولین خودرویی است که در ایالت کالیفرنیای آمریکا مجوز تردد گرفته است. این خبر در روز پنجشنبه در این ایالت پر سر و صدا ترین خبر بود. این شرکت پیش از این چنین مجوزی را نیز برای تست این خودرو در بزرگراه های شهرهای نوادا فلوریدا نیز دریافت کرده بود.
این شرکت اظهار داشته است که خودروهای هوشمند بالغ بر هزارن مایل حرکت آزمایشی را در بزرگراههای اروپایی و همچنین سایر ایالات امریکا که مجوز صادر کرده اند، داشته اند.این خبر همچنین اظهار دارد که یکی از بزرگراههای شهر تامپا در سال 2012 به نام خودردهای هوشمند نام گذاری شده است.
از آنجاییکه مرکز تحقیقات علمی خودروهای هوشمند، آئودی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد این شهر برای این کمپانی حائز اهمیت است.آئودی اظهار دارد که مهندسان خود مشغول کار بر روی طیف وسیعی از این خودروهای هوشمند هستند که یا به صورت کاملا اتوماتیک حرکت خواهند کرد و یا سرنشین هم مسئولیت های محدودی را بر عهده خواهد داشت در منطقه ی پایک پیکس ، این کمپانی یک خودروی هوشمند به نام TTSرا مورد آزمایش قرار داده است که طی این آزمایش این خودرو در بازه ی زمانی 27 دقیقه مسافت 12.42 مایلی را طی کرده است.این شهر هر ساله شاهد میزان بسیار زیادی از این آزمایشات بوده است و در سال 2012 قوانین جدیدی را در این مورد وضع کرده است.
یکی از این قوانین به این صورت که هر کمپانی موظف است حداقل 5 میلیون دلار را به عنوان بیمه ی این حرکت آزمایشی در مسیرهای این ایالت در نظر بگیرد که این مبلغ به ازای هر خودرو است نه کلیه خودروها.
این دوره زمانی دوره جدیدی از شروع صنایع هوشمند است و ایالت کالیفرنیا به دلیل ثبت بیشترین مورد آزمایشی به قطب قدرتمندی در این زمینه تبدیل شده است . به گفته ی پادیلا خودروهای هوشمند، انقلابی بالقوه را در صنعت خودروسازی پدید می آورد که موجب کاهش تصادفات جاده ای می شود.

در زیر فیلم کوتاهی از حرکت این خودروی هوشمند به نمایش گذاشته شده است:

تهیه و تنظیم: سایت صنعت www.sanat.me

منبع: www.autonews.com+ 1
مخالفم - 0

اخبار و مطالب تصادفی:


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کدجدید